מעקה זכוכית מחוסמת

אף על פי שמעקות זכוכית הן חלק מהנוף האורבני כבר למעלה מארבעה עשורים, משהו בפסיכולוגיה האנושית מייצר סוג של דיסוננס כלפי המראה שלהן. מהרבה בחינות הדיסוננס הזה הוא גם חלק מהקסם שלהן.

למרות שהיום כל אחד יודע ש'זכוכית היא אחד החומרים הכי חזקים בטבע', זה עדיין לא ממש נתפס לנו בתודעה. זו הסיבה שלמעקה זכוכית יש כזו נוכחות מרשימה, למרות שבבסיס הוא בכלל שקוף.

טכנולוגיה מתקדמת

הכנת זכוכית מחוסמת המיועדת לשמש כמעקה, שאמור במקרה הצורך לבלום נפילות ולספוג זעזועים, היא אופרה אחרת מסתם חלון זכוכית. מבחינת היכולות הפיזיות הזכוכית המחוסמת היא תולדה של טכנולוגיה מתקדמת. כאן המקום לציין שיש הרבה סוגים של זכוכית מחוסמת, וחשוב לוודא שמי שמציע לכם מעקה זכוכית מחוסמת, אכן מציע מוצר שעומד בתקנים המחמירים ואכן מספק את מעטפת הבטיחות שאתם מצפים לקבל מכל מעקה.

לכן מומלץ להזמין מעקה זכוכית מחוסמת רק מבעלי מקצוע שמתמחים בעבודות זכוכית, בעלי ניסיון בייצור והרכבה של מעקות זכוכית ונהנים ממוניטין בתחום, כמו למשל 'זכוכית 2000' מחלוצות עבודות הזכוכית בצפון הארץ שמבצעת עבודות זכוכית כבר למעלה מארבעים שנה.   

סוגים שונים של מעקות זכוכית

יש כמה גישות לביצוע מעקה זכוכית מחוסמת וכמה טיפוסי דגם שנבדלים זה מזה במראה הסופי שלהם. חשוב לציין שכל גישה כזו דורשת התאמות משלה. למשל, 'מעקה זכוכית שתול', כלומר מעקה שמלבד זכוכית אין אף פרופיל, עמוד או מחבר נראה לעין, כך שנראה כאילו הוא 'שתול' באוויר, דורש הכנה או חציבה של תעלות בצדי המדרגות שבאמצעותן ניתן לעגן אותו בחוזקה. מעקות זכוכית אחרים מעוגנים באמצעות מחברים מיוחדים המכונים 'רוזטות' או באמצעות פרופילים מיוחדים או עמודים.